Report: 7.kolo FINÁLE, Staré, 3.9.2017

FINÁLE ZHSL 2017

Skončila sa druhá sezóna Zemplínskej hasičskej superligy. Posledné kolo sa konalo u lídrov tabuľky, v obci Staré, kde súčasne prebiehala i pohárovka a súťažilo sa aj o putovný pohár DHZ Staré. Organizátori sa dôkladne pohrali s prípravou areálu, a tak sa aj počasie, ktoré bolo ako z ruskej rozprávky, zvládalo o čosi ľahšie.

     I keď sa o víťazovi ZHSL v kategórii mužov rozhodlo už v predposlednom ligovom kole, vo finále bolo stále o čo bojovať. Pozornosť sa sústredila predovšetkým na súboj troch družstiev, ktoré mali rozhodnúť o konečnom umiestnení na vrcholných priečkach tabuľky.

     Trnava p/L aj Žbince si prvými neplatnými pokusmi nepripravili najlepšie podmienky na druhé kolo. Žbinciam išlo o veľa, no v druhom pokuse ich zastavilo hneď na základni zaváhanie na koši, čo znamenalo koniec nádeji na obhájenie konečnej pozície z minulého roka. Lepšie si vo svojom druhom pokuse viedla Trnava p/L. Už prvé stotiny po štarte predznamenávali výborný čas. Ten sa nakoniec po prestreku na ĽP zastavil na 16,04 s. /PP 15,80/ a v konečnom hodnotení ligového kola im priniesol druhé miesto. Nič na náhodu nenechala Hraň. Chlapci mali skutočne famózny deň. S časom 15,77 s. viedli po prvom kole mužskú kategóriu. Na svoj druhý štart nastúpili v úplnej pohode, keďže v tom čase už bolo jasné ich konečné ligové umiestnenie. Dali to s prehľadom za 15,36 s /ĽP 15,34/ a stali sa víťazmi tohto kola. Darilo sa aj hasičom z Horne. V prvom kole zostrelili ľavý terč za 15,63 s., no „vďaka“ obrovskému prestreku na PP z dobrého času nakoniec nič nebolo. Druhý pokus im už vyšiel a za čas 16,41 s. /ĽP 16,20/ sa im ušlo pekné tretie miesto. Domáce družstvo obsadilo štvrté miesto s časom 16,45 s. /PP 15,59/ z prvého kola.

     Výborné 15-tkové zostreky sme videli aj v druhých pokusoch. V podaní Starého na PP /15,11/ a na ĽP v podaní Modry n/C /15,79/ a Dlhého n/C /15,91/. Prestreky na opačných prúdoch ich však pripravili viac ligových bodov i lepšie umiestnenie v rámci kola.

     Ženskej kategórii kraľovali problémy a prestreky. Najhoršie v tomto kole obstáli dievčatá zo Stakčínskej Roztoky, o máličko lepšie na tom boli hasičky z Novosadu a trápili sa aj ženy z Belej n/C. Po váhavom prvom kole potvrdili svoju dominanciu v druhom pokuse dievčatá z Modry n/C. Predviedli krásny útok, v ktorom ľavá prúdarka zostrelila terč v čase 18,85 s. Konečný čas 19,31 s. im zabezpečil víťazstvo.

     Čo teda hovorí tabuľka po poslednom ligovom kole? Prvými víťazkami ZHSL v kategórii žien sa stali hasičky z DHZ Modra n/C, čo v podstate nebolo až takým veľkým prekvapením, keďže dievčatá si viedli vynikajúco počas celej sezóny. Na päty im však v druhej polovici ligového ročníka šliapali ženy z Belej n/C. Keďže sa im náskok Modraniek nepodarilo dobehnúť, umiestnili sa v tabuľke na konečnom druhom mieste. Tretiu priečku obsadilo pomerne mladé družstvo, čo sa týka obdobia fungovania, a to ženy z DHZ Stakčínska Roztoka alebo po našom Mexiko. Celkom peknú sezónu mali aj dievčatá z Novosadu. V minulom ročníku súťažili v rámci mužskej kategórie ako B-tím. Tento rok, aj napriek viacerým pekným umiestneniam, sa im nepodarilo dobehnúť stratené body za neúčasť na jednom ligovom kole, a tak v kategórii žien uzatvorili tabuľku ziskom štvrtého miesta.

     Zaujímavá je aj finálna tabuľka mužskej kategórie. Ako už bolo spomenuté v úvode, o víťazovi sa rozhodlo v predposlednom kole ZHSL. Stalo sa ním družstvo mužov z DHZ Staré. Chlapci tak obhájili víťazstvo z prvého ligového ročníka. Ziskom konečného druhého miesta ukončili perfektnú sezónu hasiči z Hrane. Oproti prvému ročníku si polepšili aj muži z Trnavy p/L a tento rok im patrí tretia priečka.

     Trocha utrápenú sezónu mali Žbinčania a vo výslednej ligovej tabuľke obsadili štvrté miesto. Svoje umiestnenie z prvého ročníka nezopakovali ani chlapci z Belej n/C. V tejto sezóne to dotiahli na piatu priečku. V porovnaní s minuloročnou ligovou tabuľkou si „pohoršili“ Lekárovce, Modra n/C a taktiež Kamenica n/C, ktorá sa zúčastnila iba dvoch ligových kôl. Naopak Novosad a Horňa si v tomto roku o jednu priečku polepšili. Nováčikovia zo Stakčínskej Roztoky a Koňuša sa umiestnili na chvoste tabuľky. Taktiež nový ligový tím z Dlhého n/C sa so súpermi popasoval celkom statočne. Chlapci obsadili konečné šieste miesto.

     Vyhlásením výsledkov druhej sezóny ZHSL sa však oceňovanie neskončilo. Počas ligových kôl sa sledovali aj najlepšie zostreky prúdarov v rámci platných požiarnych útokov. Zo žien na tom bola najlepšie modranka Katka Havrilíková na ľavom prúde, ktorá to v poslednom ligovom kole už len „vyšperkovala“ na 18,85 s., za čo jej zaslúžene patrí titul najlepšej, resp. najrýchlejšej prúdarky v tejto sezóne. Mužskú kategóriu prúdarov ovládol pravý prúdar zo Žbiniec, Patrik Petro. Hneď v prvom ligovom kole zostrelil terč v čase 14,73 s. A aj keď v priebehu sezóny padli ešte nejaké 14-tky, tá jeho zostala neprekonaná.

     V rámci vyhodnocovania ligy nechýbala ani cena pre nášho ligového fotografa Jozefa Čoreja, ktorý vás i nás sprevádzal svojimi foto-zábermi aj počas druhého ročníka ZHSL.

     Počas tohtoročnej ligovej sezóny sme sa všetci rýchlo zhostili zmien, ktoré nastali a veríme, že tieto lige iba prospeli, a že jej ďalší ročník bude znova o čosi lepší. Víťazom ZHSL 2017 srdečne blahoželáme.

Fotoalbum:  https://www.facebook.com/1517447018511578/photos/?tab=album&album_id=1955998131323129

[envira-gallery id=“373″]

Komentáre

Posledné články

KATEGÓRIA MUŽI │ SEZÓNA 2023

 DružstvoBody
1. DHZ Horňa "A"94b
2. DHZ Vtáčkovce91b
3. DHZ Dlhé nad Cirochou87b
4. DHZ Trnava pri Laborci77b
5. DHZ Belá nad Cirochou63b
6.Staré DHZ Staré60b
7.Žbince DHZ Žbince60b
8. DHZ Topoľovka51b
9. DHZ Horňa "B"40b
10. DHZ Vyšná Rybnica35b

KALENDÁR SÚŤAŽÍ

 DátumČasMiesto konania
1.25.06.202310:00Žbince
2.25.06.202314:00Žbince
3.16.07.202310:00Horňa
4.16.07.202314:00Horňa
5.27.08.202310:00Topoľovka
6.27.08.202314:00Topoľovka

Prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookie. Zistiť viac.