Rozhovor s Mišom, DHZ Dlhé nad Cirochou

Ahoj Mišo, v krátkosti sa nám predstav. Za koho behávaš, na akej pozícií a ako si sa dostal k hasičskému športu?

Ahoj. Volám sa Michal Lelko. Mám 24 rokov(za necelý mesiac 25). Študujem protipožiarnu ochranu a bezpečnosť na Technickej univerzite vo Zvolene. Behávam za DHZ Dlhé nad Cirochou na pozícii strojníka. K tomu to športu som sa dostal cez kamarátov  keď som mal 14 takže tento rok to bude pre mňa už 11 sezóna.  

Ktorý rok v lige to pre vás bol a prečo ste sa rozhodli vstúpiť do ligy?

Bude to pre nás 4 sezóna. V našej Cirošskej doline bolo Dlhé stále na poslednom mieste. Kamenica, Modra, Belá boli oproti nám  o level vyššie a trochu nás to štvalo. Chceli sme proste dokázať že nato tiež máme. Práve preto sme vstúpili do ligy aby sme sa vyrovnali tým najlepším tímom v okolí a neboli stále na tom poslednom mieste. Veľmi nám samozrejme k tomu pomohla aj obec zakúpením športovej mašiny lebo predsa s mašinou o objeme 1,5 l sa nedá konkurovať tým najlepším tímom.

Minulý rok bol pre vás najúspešnejší, okrem 3. miesta v lige ste nás reprezentovali aj na SSP. Ste teda takto s odstupom času spokojní so sezónou 2019 alebo to mohlo byť ešte lepšie?

Samozrejme to 3 miesto v lige nás veľmi potešilo. Ale spokojní s našimi výsledkami sme nemohli byť. Zo šiestich ligových kôl sme dali iba 2 krát 15,xx s čím určite nemôžme byť spokojní. V lige sme mali veľmi nevyrovnané výkony a to by sme chceli do budúcna zmeniť a pokúsiť sa zabojovať o víťazstvo v lige.

Ako hodnotíš vaše účinkovanie na SSP 2019?
S účinkovaním na SSP sme boli určite viac spokojní ako s účinkovaním v lige. Skončili sme na 18.mieste z 50 s časom 14,92. Bola to naša druhá 14-ka a myslím si že naša radosť hovorila za všetko. Bola to fakt súťaž na tej najvyššej úrovni a som veľmi rád že sme si to mohli vyskúšať na vlastnej koži a zažiť tú atmosféru Slovenského superpohára. S chlapcami sme si to užili ako sa len dalo. Lepšiu partiu si vážne neviem predstaviť. Jediné z čoho som bol smutný je to, že s nami na SSP nebol náš prúdar Janík ktorý odbehal za nás celú sezónu na pravom prúde. Janík je v službách našej vlasti a šiel na misiu na Cyprus takže sa nemohol zúčastniť SSP. Zastúpil ho Matej z DHZ Horňa ktorý je s nami veľmi dobrý kamarát. Týmto by som mu chcel ešte raz poďakovať že nám vypomohol na SSP.

Taktiež ste minulý rok organizovali finálové kolo ligy, aké boli ohlasy súťažiacich po skončení a ako prebieha organizácie takejto súťaže?

Ohlasy po finále boli fakt super. Nečakali sme to ale veľmi nás to potešilo. Na súťaži sme si dali záležať aby všetko bolo tip-top. Organizácia takej súťaže je strašne náročná hlavne na čas. Či už to je vybavovanie stravovania pre súťažiacich, hostí, divákov alebo samotná príprava súťaže. Potrebovali sme naťahať 200 m plota na ohraničenie trate, postaviť stany pre rozhodcov, časomieru. Pre jednu nafukovaciu bránu sme boli až v obci Komárov čo je pár km od Bardejova. Ale podľa mňa najdôležitejšie pri organizovaní takej súťaže je mať dostatok ľudí. Taktiež by to asi nešlo bez sponzorov ktorí podporili túto akciu za čo im patrí veľká vďaka.


Čo by si poradil nováčikom, ktorí budú po prvýkrát organizovať ligové kolo?

Asi to aby si dali záležať na každej maličkosti. Samozrejme zaberie to oveľa viac času ale výsledok určite stojí zato. Taktiež by sa mali asi poradiť s tímami ktoré už majú skúsenosti s organizovaním takej to akcie. Nie len u nás bolo dobré kolo. Každoročne aj Žbince, Horňa, Bystré robia kolá na tej najvyššej úrovni a vedeli by určite poradiť aj nováčikom ako pripraviť takto kvalitné ligové kolo.

V prípade že sa sezóna 2020 uskutoční, čo pre nás máte pripravene? Aké mate ciele a budú nejaké zmeny v družstve?

Novinkou asi bude nová mašina ktorú už máme doma pripravenú na sezónu. Je to mašinka o objeme 2113 ccm od firmy TOMMU motor tuning. Je to jedna za najkvalitnejších a najvýkonnejších mašín na trhu ktorá nám dúfame pomôže k lepším výsledkom. V družstve budeme mať jednu zmenu. Keďže Janík je ešte stále na misii tak ho zastúpi náš staronový prúdar Peťo ktorý za nás behal v našej prvej a druhej sezóne ZHSL.

Ako často zvyknete trénovať a akým spôsobom?

Momentálne je situácia taká že môžeme trénovať len individuálne. Dúfame že sa to čoskoro zlepší a budeme môcť trénovať normálne. Minulý rok sme sa snažili trénovať minimálne raz do týždňa aj keď sa to nie vždy podarilo či už kvôli dovolenkám alebo pracovným povinnostiam. Taktiež je u nás problém s ihriskom keďže u nás sa hrá aj futbal a nie vždy sme sa s futbalistami zhodli.

Počul som, že do ligy chystáte zapojiť aj ženské družstvo, môžeš nám o tom povedať viac?

Áno počul si dobre. Túto sezónu (ak nejaká bude) zapojíme do ligy aj ženský tím. Dievčatá sa nazbierali a prišli za nami že by chceli behať. Tak sme im to umožnili. Už mali aj nejaké tréningy na sucho a išlo im to pekne. Všetko sa ale až ukáže časom a hlavne na vode. Ale my veríme že im to pôjde a hneď vo svojej prvej sezóne zamiešajú karty v ženskej kategórii. Dá sa povedať že všetky dievčatá majú skúsenosti s hasičským športom. Či už to je Kristína, ktorá sa môže pýšiť najrýchlejším zostrekom v lige alebo Heňa ktorá je istotou na naberaní. Ďalej v tíme na rozdeľovači bude moja milovaná Adriánka ktorá minulú sezónu obliekala dres Mexika, Mariana ktorá je podľa mňa najlepšou strojníčkou v širokom okolí a Nina ktorá behala s istotou béčky za Belu. Ešte nám ostala Kristína ako košikárka a Betka ako ľavá prúdarka. Kristína a Betka minulý rok skončili v plameni takže budú najmladšie členky v tíme ale veríme že sa do toho dostanú rýchlo.Ďakujeme za rozhovor.

Komentáre

Posledné články

KATEGÓRIA MUŽI │ SEZÓNA 2023

 DružstvoBody
1. DHZ Horňa "A"94b
2. DHZ Vtáčkovce91b
3. DHZ Dlhé nad Cirochou87b
4. DHZ Trnava pri Laborci77b
5. DHZ Belá nad Cirochou63b
6.Staré DHZ Staré60b
7.Žbince DHZ Žbince60b
8. DHZ Topoľovka51b
9. DHZ Horňa "B"40b
10. DHZ Vyšná Rybnica35b

KALENDÁR SÚŤAŽÍ

 DátumČasMiesto konania
1.25.06.202310:00Žbince
2.25.06.202314:00Žbince
3.16.07.202310:00Horňa
4.16.07.202314:00Horňa
5.27.08.202310:00Topoľovka
6.27.08.202314:00Topoľovka

Prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookie. Zistiť viac.