Rozhovor s Peťom, DHZ Staré

Ahoj, v krátkosti sa nám predstav. Za koho behávaš, na akej pozícií a ako dlho sa venuješ hasičskému športu?
Volám sa Peter Janov a mám 33 rokov. Behávam za DHZ Staré na pozícií pravého prúdara. Tento rok, ak to okolnosti dovolia, to bude moja 18 sezóna.

Ako hodnotíš vaše účinkovanie v sezóne 2019? Po troch víťazstvách v lige ste tentokrát skončili na druhom mieste, ste spokojní s vašimi výkonmi?
Sezóna 2019 pre nás nebola najlepšia. Ihrisko, na ktorom mávame tréning je v rekonštrukcii, čiže sme mali obmedzené možnosti na zlepšovanie. Chceli by sme sa poďakovať babám a Lukášovi Gánovskému z DHZ Trhovište, ktorí nás pozvali, tuším, na dva tréningy, inak to bolo všetko individuálne. Z tohto pohľadu pre nás liga dopadla veľmi dobre. Pred nami skončili chlapi z DHZ Vtáčkovce, ktorí mali vynikajúcu sezónu a nielen v našej lige boli o triedu inde ako ostatní. Bez tréningov to proste nedáte. V podstate sme prešľapovali na mieste s 15-kovými časmi až na nočnú súťaž v Horni, kde sme si spravili osobný rekord a dali peknú 14-ku. Takže ak to mám hodnotiť, tak to bolo tak na 3-ku. Ani dobre, ale zas ani to nebola katastrofa. Dúfam, že túto sezónu zamakáme a začne nám to konečne padať pod 15 sekúnd. Sme teraz už dlhší čas stabilná zostava, chlapci to majú už v hlave usporiadané, takže ak sa zamaká a prikloní sa šťastie, dúfam, že to bude super.

Ak sezóna v tomto roku bude, chystáte nejaké zmeny v družstve oproti tej minulej?
Ak sa sezóna uskutoční, tak zatiaľ neviem o zmene. Ja som sa pohrával s myšlienkou odísť do dôchodku :), ale keďže súčasná partia je najlepšia akú som zažil, tak by som chcel s chalanmi ešte ostať aspoň jednu dve sezóny a užívať si to.

Ako hodnotíš Vaše vystúpenie na SSP2019? Pokiaľ viem, nevyšiel Vám ani jeden pokus, čo sa tam stalo?
SSP 2019 nám tradične nevyšiel. Prvý pokus skončil už na základni, kde Maťo, ktorý spraví chybu raz za dva roky, nezapojil rozdeľovač. Druhý pokus bol o niečom inom. Tam som zostrelil terč za nejakých 14,59, čo by nás zaradilo medzi top tímy. Bohužiaľ, Lukáš naľavo zapojil prúdnicu len na jeden zub a bolo po všetkom. Ukázali sme, že behať vieme, ale na jeden terč sa nesúťaží, takže smola. Bolo to pre nás veľké sklamanie, ale máme už pár sklamaní ako tím za sebou, čiže sme to rozdýchali celkom rýchlo.

Ako vyzerá vaša príprava pred sezónou a tréningy počas nej?
Pred sezónou každý trénuje individuálne. Ja sa snažím aspoň 4 krát do týždňa trénovať v telocvični. Chalani tak isto fitko a občas si zahráme volejbal. Dobré časy inak nedáte. Nie je to o mašine ako sa to prezentuje v kuloároch. Tuším ju už máme jednu z najslabších, čiže musíme makať, aby sme jej pomohli. A čo sa týka samotných tréningov útokov, tak tých nemávame veľa ani keď máme plochu na tréning. Pred sezónou si dáme max 2 krát do týždňa a počas sezóny, ak sa podarí, tak pred každou súťažou jeden. Až na minulú sezónu, keďže sme nemali kde trénovať, tak sme skoro vôbec netrénovali.

Ktoré ligové kolo v minulej sezóne sa Vám páčilo najviac a prečo?
Príprava súťaže (kvalitnej súťaže) je veľká makačka. Poznám to, keď organizujeme my, tak prípravy začíname už po každej skončenej súťaži, aby budúci ročník bol ešte lepší. Patrí veľká vďaka všetkým DHZ-kam, ktoré organizovali ligové kolo. Páčilo sa mi všade. Ak už to mam hodnotiť, tak chlapi z Horne mali super súťaž a tradične chlapi zo Žbiniec. A prečo? Lebo každý rok sa to snažia zlepšiť.

Sleduješ aj účinkovanie vašich žien v lige? Čo hovoríš na ich výkony?
Naše ženy sledujem, sme spolu pod jedným stanom, tak im pomáhame aj s mašinou. Boli pekne rozbehnuté, ale mali smolu a tiež doplatili nato, že nemohli trénovať.

V tomto roku plánujete taktiež organizovať súťaž či už ligovú alebo pohárovú, čo nás čaká a na aké novinky sa môžeme tešiť?  
Tento rok vás asi zase sklameme, keďže rekonštrukcia ihriska ešte nie je hotová a asi sa to ani nestihne pre momentálnu situáciu. Ale ak bude súťaž, tak určite si dáme záležať a bude tam pár vecí naviac, ale viac vám nepoviem. Nechajte sa prekvapiť 🙂


Ďakujem za rozhovor.

Komentáre

Posledné články

KATEGÓRIA MUŽI │ SEZÓNA 2023

 DružstvoBody
1. DHZ Horňa "A"94b
2. DHZ Vtáčkovce91b
3. DHZ Dlhé nad Cirochou87b
4. DHZ Trnava pri Laborci77b
5. DHZ Belá nad Cirochou63b
6.Staré DHZ Staré60b
7.Žbince DHZ Žbince60b
8. DHZ Topoľovka51b
9. DHZ Horňa "B"40b
10. DHZ Vyšná Rybnica35b

KALENDÁR SÚŤAŽÍ

 DátumČasMiesto konania
1.25.06.202310:00Žbince
2.25.06.202314:00Žbince
3.16.07.202310:00Horňa
4.16.07.202314:00Horňa
5.27.08.202310:00Topoľovka
6.27.08.202314:00Topoľovka

Prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookie. Zistiť viac.