Rozhovor s Vladom, DHZ Vtáčkovce

Ahoj Vlado, v krátkosti sa nám predstav. Za koho behávaš, na akej pozícií a ako dlho sa venuješ hasičskému športu?
Moje meno je Vlado Beňo a behám za DHZ Vtáčkovce na pozícií “košikár“. Hasičskému športu sa venujem už 27 rokov (bez prestávky) a prešiel som všetkými vekovými kategóriami až k mužskej.

Pravidelne behávate KEHL no minulý rok ste sa rozhodli pripojiť aj k nám, čo vás k tomu viedlo? Plánujete sa zúčastniť našej ligy aj v budúcnosti?
Na začiatok poviem, že sme odbehli pár kôl ZHSL aj v predminulej sezóne 2018 a páčilo sa nám u vás v lige a spoznali sme aj nových super ľudí. Taktiež zohralo významnú úlohu to, že ZHSL začína skôr oproti ostatným ligám, čo nám vyhovovalo, keďže sme chceli zo začiatku nabehať čo najviac súťaží a nabrať formu pred tou hlavnou časťou sezóny a jej záverom. ZHSL sa plánujeme zúčastniť aj v budúcnosti, ale asi už nie v takom rozsahu, ako v sezóne 2019 aj keď človek nikdy nevie, čo prinesie budúcnosť.

Minulý rok ste vyhrali takmer všetko čo sa dalo, si teda spokojný s minulou sezónou, splnili ste si vaše ciele alebo to mohlo byť ešte o niečo lepšie?
Je to tak, ale nie som spokojný, samozrejme z každého víťazstva máme radosť a sme radi ako každý iný tím keď vyhraje súťaž, ale len samotné víťazstva a účasť v troch ligách nebol náš ciel. Chceli sme sa posunúť niekde ďalej, čo sa nestalo a sklamanie aspoň z mojej strany bolo  značné, že nám to neprinieslo to, čo sme chceli dosiahnuť. S odstupom času môžem povedať, že nás účasť v troch ligách značne vyčerpala či už fyzicky alebo psychicky, ale určite nám to dalo mnoho vecí !  Minimálne mne nové nápady čo zmeniť a vylepšiť na našich tréningoch. A či sa dá dosiahnuť viac pri toľkých víťazstvách ? Stále sa dá viac a stále sa chceme ešte zlepšovať a napredovať, pretože nadobudnutie nejakého vnútorného pocitu dokonalosti je veľkou chybou a s tým prichádza stagnácia.

Ako vyzerá vaša príprava pred sezónou a tréningy počas nej?
Pred sezónou hlavne príprava náradia, individuálne tréningy prúdarov a prípadne aj iných členov ak je to potrebné. Tréningy hlavne zo začiatku sezóny, potom keď sme každý víkend na súťaži už je ich pomenej.

Čo hovoríš na nápad presadiť v ligách C38? Nepomohlo by to top družstvám ako ste aj vy, umiestniť sa lepšie na SSP?
Popravde niekedy som bol odporcom C38, pretože sú to už dosť tenké hadice, ako niektorí vravia že záhradné, ale časom som im ja a aj zvyšok tímu prišli na chuť a je pre nás takým príjemným spestrením sezóny keď si môžeme zabehať nejakú súťaž na C38. Je to iné ako s C42 a ak prejdú aj niektoré ďalšie ligy na C38 tak to spestrí tie súťaže na východe Slovenska a tímy tak budú mať viac možnosti si zasúťažiť aj na C42 aj na C38. A či by nám to pomohlo na SSP, to je ťažko povedať. SSP je jediná súťaž, proste vyjde alebo nevyjde, nie ako liga, kde musíte podávať vyrovnane výkony počas celej sezóny ak chcete vyhrať. 

Keďže ste sa zúčastnili viacerých líg, je niečo čo vám v našej chýbalo, prekážalo, čo by ste zmenili alebo naopak čo sa vám páčilo?
Páčila sa nám taká v pohode atmosféra, priateľskí ľudia a ďalšie veci. V podstate nebolo nič také čo by bolo nejak vyložene zlé. Ale ZHSL je ešte mladá liga a má pred sebou ešte toho dosť a budem jej držať prsty v napredovaní. Ja ale odporúčam to troška zrýchliť, prestávky, prestoje, presun tímov z prípravnej na hlavnú základňu a pod. Sprísniť ešte troška štarty a taktiež sa snažiť motivovať organizátorov, aby pracovali na zlepšení samotných súťažných tratí a súťaží rok čo rok. Aj u nás bol s tým bol pred rokmi problém, no teraz už samotní organizátori medzi sebou súperia, ktorý pripraví krajšiu trať na súťaženie a tak to má byť, prináša to potom progres celej lige. Nie je to jednoduché po časovej aj finančnej stránke, ale po častiach a formou brigád sa to dá zvládnuť. Ale vravím ZHSL beriem ešte ako mladú ligu a verím, že časom to príde aj u vás.

Ktoré ligové kolo bolo podľa teba to naj?
Podľa mňa naj bolo asi to v Žbinciach, páči sa mi tá trať aj súťaž a myslím, že nám v celku aj sedí ako tímu, keďže sme na nej už 3x vyhrali 🙂 .

Zároveň si aj predsedom „finále VHL“, ako dopadlo finále v minulom roku a kde sa bude konať tentokrát (ak sa bude) ? Plánujú sa nejaké zmeny oproti minulému roku či už v pravidlách alebo organizácií?
Finále VHL dopadlo nad očakávania, organizátor dal do toho veľa času aj financií aj kus srdca a výsledok stal za to. Tento rok ešte riešime organizátorov, aby sme vybrali toho najlepšieho, pretože finále VHL ide kvalitou pekne hore a chceme tento trend zachovať. Vieme aká je momentálne situácia a nevieme čo bude, či sa vôbec bude dať súťažiť tento rok, no ak áno, tak chceli by sme, aby sa finále VHL určite konalo aj tento rok, nakoľko to bude jubilejný 20ty ročník VHL. Pred dvoma rokmi sme prijali mnohé nepopulárne zmeny, ktoré sa niektorým ľuďom nepáčia, ale nikdy nevyhoviete každému a časom nám teraz ukazujú, že to boli správne rozhodnutia. Je menej postupujúcich a teda tímy musia viac zabojovať o účasť, ale chceli sme posun v prospech kvality nie kvantity, nie tak ako to bolo po minulé roky. Čo sa týka zmeny pravidiel alebo organizácií, neplánujeme žiadne veľké zmeny, chceme len doplniť pravidlá o mále detaily, ale nič podstatné sa zavádzať alebo meniť nebude.

Komentáre

Posledné články

KATEGÓRIA MUŽI │ SEZÓNA 2023

 DružstvoBody
1. DHZ Horňa "A"94b
2. DHZ Vtáčkovce91b
3. DHZ Dlhé nad Cirochou87b
4. DHZ Trnava pri Laborci77b
5. DHZ Belá nad Cirochou63b
6.Staré DHZ Staré60b
7.Žbince DHZ Žbince60b
8. DHZ Topoľovka51b
9. DHZ Horňa "B"40b
10. DHZ Vyšná Rybnica35b

KALENDÁR SÚŤAŽÍ

 DátumČasMiesto konania
1.25.06.202310:00Žbince
2.25.06.202314:00Žbince
3.16.07.202310:00Horňa
4.16.07.202314:00Horňa
5.27.08.202310:00Topoľovka
6.27.08.202314:00Topoľovka

Prehliadaním webu súhlasíte s používaním súborov cookie. Zistiť viac.